Смог удвічі збільшує ризик раку голови та шиї

Дата створення: 02 Листопада 2022
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
Смог удвічі збільшує ризик раку голови та шиї

Згідно зі статистикою, лише у США рак голови та шиї щорічно діагностують у 650000 осіб. Це призводить до ураження язика, гортані, носової порожнини, слинних залоз

Лікарі вважають, що алкоголь та нікотин є одними з факторів виникнення цього небезпечного захворювання. Проте дослідження вчених Медичного центру Університету Раша в Чикаго (США) показало, що проживання в районах із високим рівнем забруднення повітря також підвищує ймовірність його розвитку.

Це вже не перше дослідження на цю тему. Так, у 2018 році німецькі вчені проаналізували стан здоров’я 2000 осіб, які зазнали впливу смогу. І припустили збільшення ризику розвитку раку порожнини рота та горла на 53%.

У новому дослідженні вчені за допомогою карток агентства з охорони навколишнього середовища визначили рівень забруднення в окремих районах. Результати показали, що у найбільш забруднених з них ризик розвитку раку голови та горла збільшувався у 2,5 раза. Особливо схильні до нього люди старше 65 років, які проживають у районах з жвавою транспортною розв’язкою, що збільшує рівень вихлопних газів.

— Рак голови та шиї сильно інвалідизують людину: вона втрачає голос, не може жувати, ковтати. Нові хірургічні методи дозволяють видалити пухлину без шкоди для довколишніх нервових структур і тим самим зберегти життєво важливі функції. Однак більшість випадків діагностують на пізній стадії пухлини. Тому важливо знати фактори розвитку цього захворювання та намагатися уникнути їх, — зазначив директор відділення отоларингології Інституту Кандіоло в Турині (Італія) Стефано Бонді, повідомляє інформаційне агентство ANSA.

Дослідження було представлено на щорічних зборах Американського товариства голови та шиї.

Читайте також: Рак підшлункової залози можна побачити на шкірі

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама