Содова вода допоможе вгамувати болі при артриті та врятує від печії: вчені

Содова вода допоможе вгамувати болі при артриті та врятує від печії: вчені

Содова вода, або вода з додаванням вуглекислого газу, може стати альтернативою багатьох ліків. Вона не містить калорій та цукру, що важливо для людей, які стежать за своєю вагою чи рівнем цукру в крові. Має смак, що освіжає, і при цьому допомагає зменшити прояви болю.

Згідно з дослідженням фахівців Медичного коледжу Джорджії (США), содова вода зменшує кількість запальних клітин у селезінці та нирках і при цьому збільшує кількість противозапальних клітин. Крім того, якщо її пити щоранку, знижується ризик розвитку таких захворювань, як ревматоїдний артрит та вовчак.

Експерти вивчили вплив приймання розчину бікарбонату натрію спочатку на лабораторних мишах, а потім — на людях, щоб показати, як це впливає на захисні механізми імунної системи.

Бікарбонат натрію, як лужна речовина, має рН вище 7, завдяки чому може відновити кислотно-лужний баланс. Як це відбувається? Коли ви п’єте содову воду, то змушуєте шлунок виробляти більше шлункової кислоти для перетравлення і таким чином запобігаєте аномальній імунній відповіді, яка зазвичай викликає запалення.

Дослідники зазначили, що у тих респондентів, які пили розчин бікарбонату, змінився тип імунних клітин у селезінці: кількість запальних зменшилась, а протизапальних — збільшилася. Тому харчова сода змушує селезінку діяти як великий фільтр крові, в якому зберігаються деякі білі кров’яні клітини, такі як макрофаги, для полегшення імунної відповіді.

Експерти радять щоранку пити содову воду (1 ч. л харчової дози на 0,5 л води). Це може допомогти зняти хворобливі симптоми та запобігти розвитку тяжких захворювань.

Однак слід пам’ятати, що содова вода, крім позитивних якостей, може мати й побічні ефекти. Так, вуглекислий газ може призвести до утворення вугільної кислоти, яка може сприяти руйнуванню зубної емалі.

Крім того, вуглекислий газ у содовій воді може спричинити надмірне утворення газів у шлунку, що в деяких людей може призвести до почуття здуття та дискомфорту в животі.

До того ж содова вода зазвичай не містить корисних поживних речовин, які присутні в інших напоях, таких як чай. Тому її споживання має бути помірним.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Експерти пояснили, в яких випадках чайна заварка може містити небезпечні мікроби
Деякі люди іноді не чекають, поки вода для чаю зак...
Вчені ідентифікували рецептори, які назавжди відіб'ють потяг до алкоголю
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Реклама