Сонцезахисні окуляри можуть захистити від онкозахворювання: дослідження

Сонцезахисні окуляри можуть захистити від онкозахворювання: дослідження

Мова про захист від такого захворювання, як меланома ока. Такі висновки були зроблені вченими у статті за підсумками дослідження, опублікованого у Британському кардіологічному журналі.

Чому це важливо?

Вчені говорять про те, що ультрафіолетове випромінювання (УФІ) може сприяти виникненню меланом у райдужній оболонці та кон’юнктиві ока. Як відомо, меланома є онкологічним захворюванням. В Американському об’єднаному комітеті раку (AJCC) уточнили, що звичайні шкірні меланоми (близько 90% випадків) виникають на шкірі. Рідше меланоми виникають на слизовій оболонці (1-2% випадків), наприклад, шлунково-кишкового тракту та сечостатевих шляхів та в очах (5% випадків). Меланоми очей можуть бути або всередині увеального тракту (судинної оболонки, райдужки та циліарного тіла) або в кон’юнктиві (слизова оболонка, що покриває склери і вистилає внутрішню поверхню повік). Проблема полягає в тому, що ці рідкісні підтипи меланоми мають обмежені можливості лікування.

Дослідження та рекомендації

Автори відзначають, що епідеміологічні та експериментальні дослідження пов’язують поширену шкірну меланому без гладкої шкіри з впливом ультрафіолетового випромінювання (УФР). У цьому контексті особливо цікаве око, тому що, хоча увеальний тракт значною мірою захищений від сонця, райдужна оболонка знаходиться на сонці. Вплив сонця викликає такі стани, як фотокератит, пінгвекула, птеригіум, катаракта та дегенерація жовтої плями, і в трьох недавніх роботах тепер встановлено, що ультрафіолет також сприяє розвитку меланоми ока.

Висновки

Автори вважають, що УФ-випромінювання може пошкодити меланоцити в оці, що призводить до меланомагенезу, наголошуючи на важливості кампаній у галузі суспільної охорони здоров’я, які пропагують сонцезахисні окуляри для захисту очей від УФ-випромінювання. Це особливо важливо при яскравому сонячному світлі, наприклад, на пляжі або під час занять, включаючи керування автомобілем, катання на човні та лижах.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама