Соєва олія сприяє збільшенню шкідливих бактерій у кишківнику: вчені

Соєва олія сприяє збільшенню шкідливих бактерій у кишківнику: вчені

Соєва олія вважається однією з найкорисніших олій у світі завдяки вмісту поліненасичених жирних кислот, лецитину, флавоноїдів та стеринів. Проте вчені Каліфорнійського університету в Ріверсайді (США) довели, що ця олія може сприяти зростанню шкідливих бактерій у кишківнику, що порушує гомеостаз мікробіоми.

Соєва олія під лупою

Експерти провели дослідження на лабораторних щурах, яким давали їжу, багату на соєву олію. Через 24 тижні було відмічено, що у гризунів у кишківнику знизилася кількість корисних бактерій і при цьому збільшилася кількість патогенних бактерій, особливо кишкової палички. Фахівці пояснюють це впливом лінолевої кислоти, яка надміру міститься в соєвій олії.

Співавтор дослідження Пунамжот Деол зазначив, що потреба дорослої людини у лінолевій кислоті становить від 1 до 2% щоденного споживання жирів. Цю норму регулярно перевищують американці, у раціоні яких вміст цієї кислоти становить від 8 до 10%.

Як лінолева кислота впливає на мікробіом

Раніше проведені дослідження показали, що зловживання лінолевої кислоти збільшує ризик розвитку ожиріння, діабету та хвороби Альцгеймера. Наразі вчені визначили, що його надлишок сприяє розвитку запалення кишківника. Як зазначив Деол, «лінолева кислота робить кишковий епітеліальний бар’єр пористим».

Надлишок цього жиру в меню може бути причиною виникнення так званого синдрому дірявого кишківника. Чому? Кислота може сприяти надходженню токсинів з кишківника в кровотік та підвищувати ризик інфікування та хронічного запалення.

— Вважається, що хронічні захворювання виникають унаслідок споживання надлишку насичених жирів із продуктів тваринного походження. І, навпаки, ненасичені жири з рослин вважаються корисними. Наше дослідження спростовує це твердження, — зазначив Пунамжот Деол, передає Radio ZET.

Результати дослідження було опубліковано у журналі «Кишкові мікроби».

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама