Спайковий білок COVID-19 може вилікувати від раку легень

Дата створення: 08 Грудня 2022
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
Спайковий білок COVID-19 може вилікувати від раку легень

Дослідження вчених Медичного коледжу RUSH в Чикаго (США) показали, що спайковий білок коронавірусу вбиває пухлини легень, що важко піддаються лікуванню

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), рак легенів є одним із найпоширеніших онкологічних захворювань. Тільки у 2020 році від нього померло 1,8 млн осіб.

Однак тепер знайдено спосіб його лікування. Американські вчені вважають, що цьому може сприяти коронавірус. Проведені ними лабораторні дослідження показали, що модифікована версія шиповидного білка COVID-19 вбиває найстійкішу до лікування та смертоносну форму раку легень.

Спайковий білок — це унікальна частина коронавірусу, яка проникає в клітини людини та сприяє їх подальшому зараженню. Однак у поєднанні з іншими білками він може запускати процес відмирання клітин раку легень.

Такого висновку експерти дійшли після того, як клоновану версію спайкового білка піддали впливу клітин недрібноклітинного раку легень людини. Як виявилось, додавання білка викликало загибель ракових клітин.

Потім експерти провели досліди на лабораторних мишах, які мали рак легенів. Одним із них через день упорскували в ніс розчин, який містив спайковий білок коронавірусу, а іншим — сольовий розчин. Через місяць у мишей, які отримували білок, кількість та розмір пухлин зменшилися.

— Інтраназальний спайк-білок S1 можна використовувати при лікуванні раку легень на пізніх стадіях, коли немає іншої терапії, щоб зупинити прогресування пухлини. Це відкриває величезні можливості у лікуванні цього страшного захворювання, — зазначив керівник дослідження, професор неврології Каліпада Пахан, цитує Mail Online.

Читайте також: Вчені ідентифікували молекули, які викликають рак простати: відкриття

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама