Споглядання їжі може стимулювати секрецію інсуліну

Дата створення: 04 Липня 2022
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Споглядання їжі може стимулювати секрецію інсуліну

Це залежить від короткочасної запальної реакції, вважають вчені з університетської клініки Базельського університету (Швейцарія)

Перед тим, як ми починаємо поглинати їжу, а вуглеводи досягають кровотоку, один вид та запах страви стимулює секрецію інсуліну. Це довели швейцарські вчені. У ході дослідження вони визначили, що вивільнення інсуліну залежить від короткочасної запальної реакції, що виникає перед їдою.

Як відомо, тільки очікування їжі викликає в організмі ряд реакцій. Так, при думці про їду виникає надмірне слиновиділення. Таким чином, гормон інсулін відіграє велике значення в процесі регулювання рівня глюкози в крові та вивільняється до того, як вуглеводи досягають кровотоку. Фахівці визначають це як фазу секреції інсуліну через нейрони. Їм вдалося встановити, що на запальний процес впливає інтерлейкін IL1B, цитокін, який бере участь в імунній відповіді на патогени чи змінені власні антигени.

— Запах та вид їжі стимулюють специфічні імунні клітини в мозку, які називаються мікроглією. Вони виділяють інтерлейкін IL1B протягом короткого часу, що своєю чергою впливає на вегетативну нервову систему через блудний нерв. Потім ця система передає сигнал у місце секреції інсуліну, тобто до підшлункової залози, — пояснює автор дослідження доктор Софія Відеманн, пише Poradnik Zdrowie.

Однак у випадку людей, які борються з ожирінням, ця фаза секреції інсуліну порушується через надмірну запальну реакцію, кажуть дослідники.

Результати аналізу з’явилися у журналі «Клітинний метаболізм».

Читайте також: Гормональний дисбаланс відіграє ключову роль у формуванні новоутворень: ендокринологи

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама