Споживання кави покращує обмін речовин до 29%: вчені

Споживання кави покращує обмін речовин до 29%: вчені

Кава містить кілька стимуляторів, що сприяють спалюванню жиру. Один із них — кофеїн, який допомагає сконцентрувати увагу та прискорити обмін речовин. До того ж він містить такі речовини, як теобромін, теофілін і хлорогенну кислоту, які уповільнюють всмоктування вуглеводів. Чи означає це, що кава є чудовим засобом для схуднення?

Вчені одностайні на думці: якщо хочете скинути зайву вагу, зверніться до правильного харчування та спорту. Але і вживання цього ароматного напою допоможе підтримувати форму. Адже він пригнічує апетит та сприяє покращенню метаболізму. Пийте окремо від їжі. У день допустимо — 3–5 чашок кави. Можливо, з невеликою кількістю нежирного молока.

Проте у цього правила є обмеження. Річ у тому, що кофеїн прискорює термогенез, так званий процес, спрямований на вироблення тепла, наприклад, шляхом жирових відкладень. І він активніше відбувається у молодих і худорлявих людей у порівнянні з тими, хто страждає на зайву вагу.

Вчені також порівняли вплив звичайної кави та кави без кофеїну на спалювання жиру у людей з нормальною вагою та тих, хто страждає на ожиріння. Виявилося, що споживання кави прискорює метаболізм у тих, хто не має зайвих кілограмів. Такий ефект спостерігався у 29% худеньких жінок та у 10% — повненьких. При цьому звична кава була ефективнішою, ніж без кофеїну.

Чому ж тим, хто полюбляє каву, не вдається швидко схуднути? Відповідь проста. По-перше, кофеїн викликає звикання. А по-друге, ми часто п’ємо його разом з усілякими солодощами. А вони дуже калорійні.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама