Споживання кави запобігає розвитку діабету ІІ типу на 53%, але не у всіх: експерти

Дата створення: 02 Січня 2023
Дата оновлення: 16 Квітня 2023
Споживання кави запобігає розвитку діабету ІІ типу на 53%, але не у всіх: експерти

На думку вчених Національного університету Сінгапуру, кава захищає від цього захворювання лише жінок, які страждають на гестаційний діабет

Попередні дослідження показали, що завдяки вмісту таких біологічно активних інгредієнтів, як поліфеноли, вживання від двох до п’яти чашок кави на день є ефективним способом уповільнити або запобігти розвитку діабету ІІ типу. Сінгапурські вчені вирішили з’ясувати, чи зберігаються захисні ефекти кави для жінок із гестаційним діабетом, який виникає у перші тижні вагітності.

Протягом понад 25 років команда фахівців спостерігала за 4 500 вагітними пацієнтками, які страждали на гестаційний діабет. Експерти виявили, що споживання породіллями кави з кофеїном допомагає зменшити прояви діабету ІІ типу. Ті з них, хто випивав одну чашку кави на день, були схильні до розвитку цього захворювання на 10% менше. Споживання двох-трьох чашок кави знижувало ризик розвитку діабету на 17%, а споживання чотирьох чашок кави й більше — на 53%.

— Кава з кофеїном, без цукру та молока, від двох до п’яти чашок на день може бути важливим компонентом здорового способу життя, — каже керівник дослідження, професор Куйлінь Чжан, передає Radio ZET.

Експерт також нагадує, що не слід зловживати кавою, а деяким пацієнтам її взагалі не слід пити.

Читайте також: Діабет у жінок виникає інакше, ніж у чоловіків: вчені

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама