Споживання клітковини та горіхів допомагає уникнути глаукоми: офтальмологи

Споживання клітковини та горіхів допомагає уникнути глаукоми: офтальмологи

Глаукома – прогресивне захворювання втрати зору через пошкодження зорового нерва – є другим, після сліпоти, важким недугом. Проте для того, щоб його попередити іноді досить просто урізноманітнити харчування, вважають експерти Фонду досліджень глаукоми (США)

Їжте більше клітковини

Фрукти та овочі є хорошими джерелами вітамінів А і С, а також антиоксидантів – лютеїну та зеаксантину. Вони захищають від пошкоджень, пов’язаних з окислювальним стресом, зоровий нерв та інші тканини очей.

Згідно з дослідженнями, в якому взяли участь 584 жінки негроїдної раси, у тих, хто споживав у день понад трьох плодів фруктів, ймовірність розвитку глаукоми була на 79% нижчою, ніж у тих, хто вживав менше одного.

  • Серед овочів особливу увагу варто приділити листовій зелені. За даними Фонду, споживання капусти та шпинату знижує ризик виникнення цього захворювання.

Листова зелень перешкоджає появі запальних процесів, онкологічних та серцевих захворювань, а також дегенерації жовтої плями очей.

Гризіть горіхи

Горіхи та насіння – відмінні джерела вітаміну Е. Він необхідний для підтримки здоров’я клітин та захисту їх від пошкодження вільними радикалами, які можуть зруйнувати захисні тканини сітківки.

Налягайте на рибу

Офтальмологи радять включити до раціону рибу. Особливо корисні лосось, тунець, сардини та палтус. Вони мають високий рівень омега-3 жирних кислот, які знижують тиск очей.

Пийте чай

Дослідження, опубліковане в Британському журналі офтальмології British (Journal of Ophthalmology) показало, що люди, які випивали хоча б одну чашку гарячого чаю на день, знижували ризик розвитку глаукоми на 74% у порівнянні з тими, хто цього не робив.

Також офтальмологи радять не відмовлятися від шоколаду, бананів, авокадо, гарбузового насіння та чорної квасолі. За їх словами, споживання здорової кількості калорій та обмеження вуглеводів є найкращою профілактикою здоров’я очей.

Читайте також: Офтальмолог пояснив, як захистити зір узимку

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама