Стало відомо, чому корисно писати від руки

Стало відомо, чому корисно писати від руки

Написання від руки є цінною підмогою для запам’ятовування та навчання. Воно покращує когнітивні функції та пам’ять краще, ніж набір тексту на комп’ютері.

Такого висновку дійшли вчені, які провели дослідження за участю студентів університетів. Їм було запропоновано запам’ятати списки написаних слів: у деяких випадках від руки, а в інших — у цифровому вигляді. Як виявилось, ті, хто писав слова на папері, краще запам’ятали їх, ніж ті, хто надрукував на комп’ютері чи іншому гаджеті.

Експерти пояснюють це тим, що при написанні від руки включається ряд складних сенсомоторних процесів. Це залишає виражніший відбиток у пам’яті та, відповідно, полегшує запам’ятовування.

Аналогічні дослідження підтвердили, що ті, хто пише від руки, мають більшу креативність і здатні складати складніші та якісні тексти, ніж ті, хто пише на клавіатурі комп’ютера або планшета.

Написання у цифровому вигляді є швидшим і менш стомливим заняттям, ніж написання від руки. Це дозволяє писати довші тексти за менший час. Але розмір тексту не завжди є показником хорошої якості. Набір тексту на комп’ютері дозволяє повторити висловлену кілька разів думку, що втомлює читача. Написання від руки дозволяє краще оцінити ситуацію та лаконічно написати про неї. Це говорить про те, що не варто відмовлятися від рукописного листа та інколи звертатися до нього.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама