

На це впливають два фактори — гормони та гени
«Запасна» Х-хромосома
— Саме гени передусім визначають, як реагує наша імунна система. Крім того, Х-хромосома впливає на вироблення різних імунних білків, клітинних рецепторів та цитокінів, які беруть участь в імунних реакціях. У жінок, на відміну від чоловіків, таких хромосом дві. І навіть при мутаціях в одній Х-хромосомі жінки суттєво цього не відчують, бо мають «запасну» Х-хромосому, — пояснює професор вірусології університету Марії Кюрі-Склодовської (Польща) Агнешка Шустер-Цесельська.
Жінки із синдромом Тернера, тобто із втратою однієї Х-хромосоми, характеризуються ослабленою імунною системою. У свою чергу, імунітет у чоловіків, які мають зайву Х-хромосому, знаходиться на рівні, який можна порівняти з жіночим.
Гормональна відповідь
Гормони мають не менше значення, ніж гени.
— Жіночі гормони, такі як прогестерон та естроген, сприяють активності імунологічно компетентних та антигенпрезентуючих клітин, NK-лімфоцитів та виробленню антитіл. Тому у жінок передача інформації про збудника та реакція на нього ефективніша, — розповідає професор.
Інакше справа у чоловіків. Андрогени мають протизапальну дію, знижують активність NK-клітин, нейтрофілів та макрофагів, що спричиняє зниження продукції активних форм кисню, важливих в антимікробній відповіді. Результатом є слабкіша імунна відповідь на різні збудники, ніж у жінок.
— Пандемія COVID-19 показала, що чоловіки страждали від коронавірусу важче і частіше схильні до госпіталізації, — зазначила експерт, передає Radio ZET.
Читайте також: Вірусні інфекції можуть призвести до утворення злоякісних пухлин: лікар