Стало відомо, чи можна пити каву при гіпотиреозі

Стало відомо, чи можна пити каву при гіпотиреозі

Гіпотиреоз — захворювання щитоподібної залози, при якому недостатньо виділяються гормони. Для таких хворих для пробудження вранці кава необхідна. Але коли її можна приготувати після приймання лікарського засобу левотироксину?

Цим питанням поставилися фахівці фармацевтичної компанії Vertice Pharma, яка випускає рідкий препарат для щитоподібної залози. Вони доказали, що всмоктування специфічного перорального розчину левотироксину натрію не впливає на споживання кави через 5 хв після прийняття дози. Це не може тішити пацієнтів. Адже раніше вважалося, що левотироксин у таблетках слід приймати за 30–60 хв до кави, щоб уникнути взаємодії.

— Такі рекомендації часто є обтяжливими для хворих, що створює труднощі у досягненні необхідного гормонального балансу. Це, своєю чергою, може викликати розчарування, як для пацієнтів, які приймають цей препарат, так і лікарів, які їх призначають, — зазначив директор фармацевтичної компанії в Берклі Хайс (США) Кріс Вашингтон, передає ANSA.

З цією метою вчені провели дослідження за участю 40 хворих. Їм ввели одноразову пероральну дозу 600 г розчину LT4 за 5 хв до того, як дорослі випили 200 г американської кави (без молока або цукру). А потім узяли зразки крові для вимірювання рівня щитоподібної залози протягом 48 год після кожного введення препарату. Отримані результати підтверджують біоеквівалентність абсорбції одноразової пероральної дози 600 г перорального розчину левотироксину натрію за 5 хвилин до кави або натще.

Результати дослідження були представлені на щорічних зборах Ендокринного товариства в Атланті.

Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама