Стан ніг вказує на схильність до небезпечного серцевого захворювання: вчені

Дата створення: 26 Травня 2023
Дата оновлення: 26 Травня 2023
Стан ніг вказує на схильність до небезпечного серцевого захворювання: вчені

На думку дослідників Вищої школи медичних наук Університету Кітасато (Японія), сильний чотириголовий м’яз може бути фактором зниження ризику розвитку серцевої недостатності, що особливо важливо після інфаркту

Інфаркт міокарда є найчастішою причиною серцевої недостатності — тяжкого хронічного захворювання, яке може призвести до смерті. Іноді воно протікає безсимптомно. Зрозуміти схильність до розвитку цього небезпечного захворювання у людей після інфаркту допоможе стан їхніх ніг.

Раніше проведені дослідження показали, що сильний чотириголовий м’яз пов’язаний з нижчим ризиком смертності у пацієнтів з ішемічною хворобою серця. Тепер учені перевірили гіпотезу про те, що сила ніг пов’язана з нижчим ризиком розвитку серцевої недостатності після гострого інфаркту міокарда.

Фахівці обстежили 932 пацієнти, середній вік яких становив 66 років. Всі вони були госпіталізовані в період з 2007 до 2020 року з приводу гострого інфаркту міокарда.

У всіх хворих виміряли максимальну силу чотириголового м’яза. Для цього їм слід, сидячи в кріслі, максимально напружити квадрицепси протягом п’яти секунд. Ручний динамометр, прикріплений до кісточки, реєстрував максимальне значення кг. Вимір проводився на кожній нозі, а потім виводилося середнє. У 451 пацієнта була зафіксована низька сила чотириголового м’яза, а у 481 — високий чотириголовий м’яз.

Протягом усього дослідження, яке тривало понад чотири роки, у 67 пацієнтів (7,2%) розвинулася серцева недостатність. Після врахування всіх факторів ризику, таких як вік, стать, індекс маси тіла та наявність хронічних захворювань, дослідники виявили, що високий рівень сили був пов’язаний зі зменшенням ризику серцевої недостатності на 41%.

Експерти припускають, що силові тренування за участю квадрицепсів повинні бути рекомендовані пацієнтам після серцевого нападу, щоб запобігти серцевій недостатності.

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама