Статини не лише знижують рівень холестерину, а й не допускають розвитку інсульту: вчені

Статини не лише знижують рівень холестерину, а й не допускають розвитку інсульту: вчені

Дослідники Університету Південної Данії в Оденсе вважають, що використання цих препаратів понад п’ять років зменшує ризик розвитку внутрішньомозкового крововиливу до 38%

Фахівці вивчили медичні дані 989 осіб 76 років, які перенесли інсульт, або гостре порушення мозкового кровообігу, в ділянцях мозку, і порівняли їх з даними 39 500 однолітків, у яких не було інсульту.

Вони також розглянули медичні карти 1175 осіб 75 років, у яких гостре порушення мозкового кровообігу відбулося у недолевих частинах мозку, та порівняли їх із даними 46 755 ровесників, які не мали цього типу інсульту.

  • Область часток мозку включає більшу частину головного мозку, у тому числі лобову, тім’яну, скроневу та потиличну частки. Недолева область включає базальні ганглії, таламус, мозок і стовбур мозку.

Дослідники також проаналізували використання статинів. Виявилося, що 6,8% учасників, які перенесли інсульт, приймали статини протягом п’яти або більше років. У той час, як серед тих, хто не мав інсульту, таких було більше — 8,6% осіб понад п’ять років приймали статини.

Після врахування таких факторів, що провокують, як гіпертонія, цукровий діабет, зловживання алкоголем тощо, вчені виявили, що люди, які використовували статини, були схильні до розвитку інсульту у долях головного мозку на 17% менше і в недолевих областях — на 16% менше.

Більше тривале використання статинів було пов’язано з ще нижчим ризиком розвитку інсульту в обох галузях мозку. Так, при використанні їх понад п’ять років ризик розвитку інсульту у долях мозку зменшувався на 33% і в недолевих областях — на 38% менше.

— Це ліки, ймовірно, знижують ризик інсульту, що кровоточить, а також ризик розвитку інсульту від згустків крові, — зазначив автор дослідження, доктор медичних наук Девід Гайст, цитує SciTechDaily.

Дослідження було опубліковано у журналі Neurology.

Читайте також: Статини для серця можуть запобігти раку та деменції: дослідження

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама