Статини зменшують ризик появи геморагічного інсульту до 33%: вчені

Дата створення: 13 Грудня 2022
Дата оновлення: 17 Квітня 2023
Статини зменшують ризик появи геморагічного інсульту до 33%: вчені

Експерти Університету Південної Данії в Оденсе вважають, що ці препарати не лише регулюють рівень холестерину в крові, а й допомагають зберегти здоров’я мозку

Раніше вчені довели, що статини знижують ризик ішемічного інсульту, викликаного затиканням (тромбом) або звуженням артерії, що забезпечує кров’ю головний мозок. Однак досі було невідомо, чи можуть вони впливати на ризик геморагічного інсульту, який пов’язаний із розривом судини.

Данські спеціалісти проаналізували медичні карти пацієнтів. Вона виявила 989 осіб, середній вік яких становив 76 років, які раніше перенесли геморагічний інсульт. І порівняли їх медичні карти з даними 39 500 осіб, які не мали інсульту. Також експерти провели порівняльний аналіз між медичними даними 100 175 пацієнтів, які перенесли геморагічний інсульт в екстралобулярній ділянці головного мозку, та даними 46 755 осіб, які його не мали.

Усі пацієнти надали інформацію щодо використання ними статинів.

Після врахування таких факторів, як високий кров’яний тиск, цукровий діабет, споживання алкоголю, дослідники підрахували, що у людей, які приймають статини, ризик смертності був на 17% нижчим.

Чим довше пацієнти приймали статини, тим нижче був ризик розвитку геморагічного інсульту. Приймання цих препаратів понад п’яти років допомагало знизити ризик геморагічного інсульту на 33%, а ризик екстралобулярного геморагічного інсульту — на 38%.

— Для тих, хто приймає статини, є обнадійливі новини: окрім зниження ризику ішемічного інсульту, ці препарати також знижують ризик геморагічного інсульту, — зазначив співавтор дослідження, доктор Девід Гейст, цитує портал Medonet.

Результати дослідження опубліковані у журналі Neurology.

Читайте також: Статини для серця можуть запобігти раку та деменції: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама