Статини знижують ризик невиліковного захворювання очей на 15%: дослідження

Дата створення: 09 Листопада 2022
Дата оновлення: 12 Квітня 2023
Статини знижують ризик невиліковного захворювання очей на 15%: дослідження

Згідно з дослідженням фахівців Університетської лікарні Бонна (Німеччина), статини не лише знижують рівень холестерину в крові, а й запобігають появі вікової макулярної дегенерації. Проти цього захворювання, яке загрожує втратою зору, досі не існує ефективних ліків

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), близько 30 млн людей у ​​світі страждають на вікову макулярну дегенерацію (ВМД). Це офтальмологічне захворювання зазвичай проявляється після 55 років і викликає помутніння зору. В результаті виникають труднощі з читанням та написанням.

Фахівці припускають, що запобігти розвитку ВМД можна завдяки препаратам, які зменшують запалення або знижують рівень холестерину. Німецькі вчені вирішили проаналізувати всі попередні дослідження на цю тему за участю 38 694 осіб віком понад 50 років з 14 країн.

Усі респонденти приймали один із кількох препаратів: статини, для зниження рівня холестерину; протидіабетичні ліки або препарати під час лікування рухових розладів. У 9332 респондентів була діагностована вікова макулярна дегенерація.

Аналіз показав, що у людей, які приймали статини або протидіабетичні препарати, ризик розвитку ВМД знизився на 15–22%. При використанні інших ліків таких ефектів не було.

Результати дослідження було опубліковано у Британському журналі офтальмології.

Читайте також: Статини для серця можуть запобігти раку та деменції: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама