Стимуляція мозку може допомогти у лікуванні хвороби Альцгеймера: відкриття

Дата створення: 26 Січня 2023
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
Стимуляція мозку може допомогти у лікуванні хвороби Альцгеймера: відкриття

Дослідники лікарні Charité (Німеччина) вважають, що це дозволить покращити якість життя пацієнтів

Використовується понад 20 років

Глибока стимуляція мозку (DBS) — це терапевтичний метод, який вже дозволений у Німеччині для лікування неврологічних рухових розладів, таких як хвороба Паркінсона та дистонія, а також для нервово-психічних станів, таких як обсесивно-компульсивний розлад.

DBS тонкі електроди імплантуються в мозок пацієнта і доставляють постійні, м’які електричні імпульси в певну область. Електроди залишаються в мозку постійно і підключаються через дроти, що проходять під шкірою, з пристроєм, схожим на кардіостимулятор, імплантованим в ділянку грудної клітки. Прилад використовується для регулювання сили та частоти електричної стимуляції.

— DBS є визнаним методом лікування хвороби Паркінсона протягом 20 років і допомагає значно покращити стан таких пацієнтів, — каже керівник відділення експериментальної неврології Charité Mitte, професор Андреас Хорн.

Оскільки хвороба Альцгеймера також є нейродегенеративним захворюванням, для її лікування може бути використаний DBS. Але тільки в тому випадку, якщо будуть відомі точні ділянки мозку, які потребують стимуляції.

Корисний при лікуванні деменції

Німецькі вчені спільно з канадськими колегами провели дослідження, під час якого імплантували електроди в мозок пацієнтів із хворобою Альцгеймера. Вони використовували ту ж ділянку мозку, яка стимулюється при хворобі Паркінсона. Однак це викликало покращення лише у деяких учасників.

Щоб підвищити ефективність такого методу, експерти вирішили знайти стан електродів для кожного учасника. Для цього вони використовували аналіз магнітно-резонансних зображень мозку та комп’ютерні моделі, щоб точно визначити оптимальні місця для DBS.

— Кожен мозок є індивідуальним, що важливо для точного розміщення електродів. Якщо вони розташовані за кілька міліметрів від цих областей, то лікування не принесе користі, — каже професор Хорн, пише SciTechDaily.

На думку фахівців, оптимальним місцем стимуляції мозку є перетин двох пучків волокон, які з’єднують області глибоко в мозку. Обидві структури пов’язані з функцією пам’яті. Експерти також планують вивчити інші нейронні мережі мозку, які можуть бути корисними при лікуванні деменції.

Дослідження опубліковано у журналі Nature Communications («Зв’язок із природою»).

Читайте також: Хвороба Альцгеймера

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама