Стоматолог пояснив, чому зуб мудрості небезпечний для здоров’я

Через важкодоступність для зубної щітки він стає розсадником інфекцій, що призводить до розвитку пародонтиту
Від карієсу до гінгівіту
Поява зуба мудрості часом проявляється болісно. Але мало хто знає, що його неправильне розташування або викривлення пов’язане з підвищеним ризиком пародонтиту, або хронічного запалення ясен, і може призвести до втрати зуба. Але навіть при тривалих симптомах інфекції, таких як біль у вусі або збільшення лімфатичних вузлів під щелепою, хворі не одразу можуть зрозуміти причину їхньої появи.
— Зуб мудрості є останнім у зубному ряду, і якщо він випаде, це не позначиться на жувальній функції. Як свідчить дослідження індійських стоматологів, кожна п’ята людина у віці близько 80 років має хоча б один такий зуб, і при цьому — хворий. Захворювання варіюються від карієсу до гінгівіту, — пояснює експерт Італійського товариства пародонтології та імплантології (Sidp) Карло Клаузер, передає інформаційне агентство АНСА.
Нерідко інфекційний процес зуба мудрості ушкоджує опорні тканини та сусіднього моляра, аж до його видалення. А він, на відміну першого, вже є «функціональним».
«Мікробний резервуар»
— Якщо зуб мудрості стирчить із ясен лише частково, то в ньому може міститься величезна кількість бактерій, багато з яких пов’язані з пародонтитом. Річ у тому, що цей зуб практично неможливо очистити від нальоту зубною щіткою. І такий «мікробний резервуар» може стати джерелом інфекції не лише для ротової порожнини, а й для всього організму, — стверджує фахівець.
За його словами, найкраще рішення – хірургічним шляхом видалити такий зуб. Але багато залежить від віку пацієнта. Так, згідно з останніми рекомендаціями вчених, найкраще це робити у віці до 25 років, коли ризик ускладнень мінімальний. А поразки, пов’язані з пародонтитом, заживуть спонтанно. У старших пацієнтів процес загоєння потребує більшого часу.
— Якщо після 25 років зуб мудрості прорізався лише частково, то краще просто спостерігати за ним протягом життя, – наголошує Карло Клаузер.
І радить особливо ретельне звернути на такий зуб увагу тим, хто схильний до карієсу.
Читайте також: Пародонтит підвищує ризик серцево-судинних захворювань: стоматологи