Стоматолог пояснив, наскільки корисніше сухофрукти для зубів, ніж солодощі

Стоматолог пояснив, наскільки корисніше сухофрукти для зубів, ніж солодощі

Сухофрукти часто рекомендують вживати замість солодощів, а фруктові соки — замість газованих напоїв. Однак, на думку стоматолога Міхала Лобача, вони також можуть стати причиною розвитку карієсу.

— Сухофрукти та фруктові соки є кращою альтернативою для здоров’я порожнини рота, ніж солодощі та газовані напої. Але вони не позбавлені недоліків. Сухофрукти та фруктові соки містять цукор, а отже мають карієсогенну дію, тобто можуть спричинити утворення каріозних порожнин, — розповів Михайло Лобач.

Також стоматолог нагадує, що сухофрукти можуть бути липкими, а їх шматочки потрапити в порожнини та зубні борозни, що також може спричинити розвиток карієсу. Ось чому слід використовувати зубну нитку після їх приймання.

Фруктові соки через свою кислотність можуть сприяти ерозії емалі, що може призвести до утворення порожнин некаріозного походження. Щоб мінімізувати цей ризик, пийте їх через трубочку.

— При споживанні продуктів, які містять цукор, утворюються метаболіти з кислим потенціалом. Ці кислі речовини можуть призвести до демінералізації зубної емалі. У міру її прогресування зуби стають сприйнятливішими до пошкоджень, і розвивається карієс, — продовжує експерт, передає Radio ZET.

Незалежно від того, які солодощі ми вибираємо, належний догляд за зубами необхідний для підтримки красивої та здорової посмішки.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІЛікарські препарати при тяжких...
ГРВІ у дітей
Поширеність респіраторних вірусівПричини частих ГР...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама