Стоматолог пояснив, про що говорить кров на зубній щітці

Стоматолог пояснив, про що говорить кров на зубній щітці

Сліди крові на зубній щітці або нитці часто є першою ознакою хронічного запалення ясен, або пародонтиту. Його викликають бактерії, які постійно живуть у роті людини та не завдають жодної шкоди. Однак за сприятливих умов вони можуть гніздитися в ясенних кишенях та атакувати тканини, викликаючи запалення. Якщо його не лікувати, це загрожує втратою зубів.

Щоденне чищення зубів дозволяє захистити нас від карієсу, а також від захворювань ясен. Але це не повинно бути швидке чищення зубів. Вона має включати й очищення щіткою ясен.

— Зубний наліт утворюється не лише на емалі, а й на підясенній тканині. При чищенні зубів ми видаляємо його, запобігаючи мінералізації зубного нальоту. Найкраще виконувати розгонисті рухи від кишені до коронки, а також м’яко масажувати ясна, — розповідає популярний польський стоматолог Барбара Секула-Каміньська.

Опорою в ретельному чищенні кишень може стати звукова зубна щітка, головка якої здійснює тисячі коливальних рухів в секунду, видаляючи зубний наліт і очищаючи важкодоступні проміжки між зубами.

— Невидалений зубний камінь накопичується. Це поступово призводить до того, що опускається лінія ясен. Так утворюється місце, де можуть накопичуватися та розмножуватися бактерії. А опущена лінія ясна при чищенні починає кровоточити, що вказує на розвиток пародонтиту, — пояснює лікар.

Ясні часто порівнюють із дзеркалом, що відображає стан здоров’я та спосіб життя.

— У переліку шкідливих факторів для здоров’я ясен стоять неправильна гігієна, куріння та спосіб життя. Якщо ми неправильно харчуємося, у нас виникає дефіцит вітамінів, і ми не контролюємо рівень глюкози в крові або артеріальний тиск, що рано чи пізно позначиться на стані здоров’я порожнини рота. Не кажучи вже про нікотин, дія якого не тільки канцерогенна, а й токсична для тканин. Однак можна запобігти розвитку пародонтиту. Для цього важливо дотримуватись гігієни порожнини рота та переглянути свої харчові звички, — резюмує експерт, передає Radio ZET.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама