Стоматолог сказав, у якому віці треба виправити дитині дефекти зубів

Дата створення: 25 Січня 2023
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Стоматолог сказав, у якому віці треба виправити дитині дефекти зубів

Це покращить не тільки здоров’я ясен, а й дихання малюка

Шкідливі звички дітей, такі як смоктання пальця, або неправильне положення язика, викликають невеликі дефекти зубів: відхилення від осі або появі щілини між ними. Виправити їх допомагають елайнери, які на відміну від брекетів використовують при невеликих вадах.

— Дітям роблять не тривіальне «випрямлення зубів», а зміну м’язів і рухів язика, щоб забезпечити збільшення неба. Вважається, що це потрібно робити у віці близько 9 років. Однак цей вік може бути значно знижений. Це допоможе зменшити час лікування та підвищити його ефективність, — каже експерт Італійського товариства пародонтології та імплантології (Sidp) Аннамарія Санна.

На думку експертів, вже у 3–4 роки дитині можна використовувати спеціальні елайнери для молочних зубів. Для скоригування поперечного або зворотного прикусу їх треба носити 23 години на добу.

— Такий функціональний пристрій покращує жування, ковтання та фонетику дитини. Адже багато мовних дефектів дітей зумовлені неправильним становищем мови. Також такі елайнери допомагають правильно закривати губи, що потрібно для носового дихання. Діти, які дихають ротом, частіше схильні до респіраторних захворювань. Крім того, така терапія покращує здоров’я рота: при носовому диханні відбувається менше накопичення зубного нальоту, а рівні зуби чистяться краще, — продовжує Ганна Марія Санна, повідомляє інформаційне агентство ANSA.

І наголошує, що спеціальні прозорі педіатричні елайнери з міофункціональним пристроєм, що працює на змінену м’язову функцію, впливаючи на зуби та мускулатуру одночасно, дозволяють контролювати рухи як молочних, так і змішаних зубів.

Читайте також: Стоматолог пояснив, які поєднання продуктів шкодять зубам

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама