Стоматологи простежили, як бактерії рота впливають на виникнення тяжких захворювань: дослідження

Дата створення: 08 Грудня 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Стоматологи простежили, як бактерії рота впливають на виникнення тяжких захворювань: дослідження

Експерти Італійського товариства пародонтології та імплантології (SIdP) вважають, що мікробіом рота може викликати хворобу Альцгеймера і навіть рак

Фахівці Каролінського інституту в Стокгольмі (Швеція) врахували бактерії, які найчастіше присутні при серйозних інфекціях ротової порожнини, наприклад абсцесі та остеомієліті.

— Мікробіом ротової порожнини може сприяти виникненню або погіршенню перебігу різних системних захворювань, включаючи деякі пухлини, — пояснює представник SIdP, професор університету Паоло Генсі, передає інформаційне агентство ANSA.

Раніше вчені вже припускали, що здоров’я ротової порожнини впливає на появу багатьох захворювань, таких як цукровий діабет, рак, хвороба Альцгеймера. Тоді були виявлені бактерії, які присутні в інфікованих оральних та щелепно-лицьових областях.

Шведські дослідники проаналізували випадки важких інфекційних захворювань ротової порожнини та склали список найбільш поширених бактерій. Для цього вони обстежили 1014 пацієнтів, у тому числі 469 жінок та 545 чоловіків, на виявлення бактерій.

— Якщо певні бактерії заражають і викликають ушкодження в роті, ймовірно, що вони можуть завдати шкоди іншим тканинам тіла в міру поширення інфекції, — зазначив лікар із Департаменту стоматологічної медицини Каролінського інституту Салберг Чен.

Раніше дослідники вже припускали, що присутність оральних бактерій у підшлунковій залозі впливає на тяжкість пухлин підшлункової залози.

— Проведений експеримент показав, що оральні бактерії справді є фактором ризику раку підшлункової залози. Ми сподіваємося, що стоматологи більше співпрацюватимуть із лабораторіями клінічної мікробіології. Це дозволить запобігти появі небезпечних захворювань, — наголошує Генсі.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Microbiology Spectrum («Спектр мікробіології»).

Читайте також: Стоматологи розповіли, як після 40 років зберегти усі зуби здоровими

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама