Стоматологи назвали симптом прихованого діабету, який має кожен п’ятий пацієнт

Стоматологи назвали симптом прихованого діабету, який має кожен п'ятий пацієнт

Прихований діабет, також відомий як переддіабет, — це стан, при якому рівень глюкози в крові вищий за норму, але не досягає рівня, характерного для діабету. Люди з предіабетом мають підвищений ризик розвитку цукрового діабету ІІ типу, а також інших серйозних захворювань.

Чинники ризику розвитку прихованого діабету

  • Ожиріння;
  • недостатня фізична активність;
  • неправильне харчування;
  • спадковість;
  • вік, особливо після 45 років.

За даними Італійського суспільства пародонтології та Імплантологія (SIdP), пародонтит, або запалення ясен, є частим ускладненням у хворих на цукровий діабет. Однак у 20% пацієнтів пародонтит вказує на прихований діабет. 

Цукровий діабет може вразити багато тканин органів, такі як серце, нирки та очі. Він може вплинути на пародонт, або тканини ясен, які оточують зуб та утримують його в альвеолі. Як правило, це запалення ясен вказує на уповільнення метаболізму, який передує розвитку цукрового діабету.

— Ті, хто схильний до пародонтиту можуть мати переддіабет, — пояснює професор пародонтології Туринського університету Маріо Айметті, передає інформаційне агентство ANSA.

Експерт радить таким пацієнтам здати аналіз крові на глікований гемоглобін. З іншого боку, стоматологи повинні пам’ятати, що у 54% випадках пародонтит може вказувати на переддіабет.

— Дуже важливо виявити захворювання на ранній стадії та направити пацієнта до лікаря. Він призначить лікування, що допоможе знизити ризик появи ускладнень, які виникають під час цукрового діабету, — каже Айметті.

Лікування прихованого діабету передбачає зміну способу життя: зниження ваги, збільшення фізичної активності та здорове харчування. Для деяких людей може бути також рекомендовано застосування лікарських препаратів. Крім цього, важливо регулярно контролювати рівень глюкози в крові, щоб відстежувати її динаміку та вживати необхідних заходів при необхідності.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Реклама
Депресія збільшує ризик розвитку ішемічної хвороби серця та інсульту
Депресія — це серйозне психічне захворювання, яке ...
Симптоми тривоги можна сплутати із серцевим нападом: вчені
Тривожні розлади — це група психічних захворювань,...
Реклама