Стрес підвищує ризик розвитку ожиріння та гіпертонії

Стрес підвищує ризик розвитку ожиріння та гіпертонії

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), від депресії, спричиненої стресами, щорічно у світі страждають близько 300 000 млн людей. Однак постійна перенапруга може позначитися згубно не тільки на психічному здоров’ї людини, а й на фізичному.

Рот на замок

— Багато хто схильний заїдати стрес, що призводить до появи зайвої ваги та підвищує ризик розвитку ожиріння, — каже гастроентеролог Поморського медичного університету (Польща) Войцех Марліч.

Зайві кілограми є чинником ризику таких важких захворювань, як діабет, атеросклероз, ішемічна хвороба серця, інсульт. Висновок: якщо вами заволоділи сум та бентега, перестаньте влаштовувати набіги на холодильник! Від стресу це не врятує, а проблем додасть.

Чому «скаче» кров’яний тиск

Гормон стресу кортизол продукує з кори надниркових залоз у кров у хвилину небезпеки. Це є реакцією організму на стрес, що дозволяє людині діяти чітко і рішуче. Але якщо такий механізм запускається дуже часто, як це буває при хронічному стресі, це загрожує розвитком гіпертензії.

Бунт кишківника

Згідно з опитуванням, проведеним доктором Марлічом, 20% молодих людей зізналися, що під час стресу відчувають біль у животі й зазнають труднощів зі спорожненням кишківнику.

Річ у тому, що стрес впливає на вісь центральної нервової системи та  кишківнику, де знаходяться мільйони мікроорганізмів: молекул, білків, гормонів, ендогенних речовин та метаболітів. Саме вони одержують весь удар, що призводить до появи болючих відчуттів.

Ще одне захворювання, що є частиною порушень роботи осі кишківник-мозок, — це функціональна диспепсія, тобто розлад шлунка. Пацієнт може відчувати поколювання, печіння у стравоході, а також нудоту та блювання.

Іноді ці порушення виходять за рамки шлунково-кишкових захворювань та супроводжуються порушеннями обміну речовин (діабетом), серцево-судинними захворюваннями (інфарктом міокарда). Все це пов’язано з функціонуванням осі кишківник-мозок, яка болісно реагує на стрес. А отже, треба зробити все, щоб його не допустити.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама