Стрес прискорює імунне старіння

Стрес прискорює імунне старіння

Передчасне ослаблення організму збільшує ризик розвитку онкологічних та серцево-судинних захворювань

Чому з роками йде здоров’я

— Вікові зміни в імунній системі відіграють вирішальну роль у погіршенні здоров’я, — вважає дослідник Ерік Клопак, цитує Science Daily.

Як пояснив експерт, у міру старіння імунна система різко знижується. З віком імунний профіль людини слабшає і включає занадто багато зношених лейкоцитів, що циркулюють у крові, та дуже мало свіжих лейкоцитів. Все це підвищує ризик серцево-судинних, інфекційних та онкологічних захворювань.

Але як пояснити, що люди одного й того ж віку почуваються по-різному?

Секрет молодості

Вчені з Університету Південної Каліфорнії (USC) вирішили виявити зв’язок між постійним впливом стресу, що призводить до погіршення здоров’я, та зниженням імунітету. Вони проаналізували медичні карти літніх американців. А також ознайомилися з відповідями з національної вибірки з 5744 осіб старше 50 років. Анкетування проводилося для оцінки стресових життєвих подій на самопочуття респондентів, після чого у всіх взяли аналізи крові.

Як і очікувалося, люди з високими показниками стресу мали старіші імунні профілі та високий відсоток зношених білих кров’яних клітин у крові. При цьому у них спостерігался високий вміст Т-клітин — критичного компонента імунітету. Т-клітини дозрівають у залозі, яка називається тимусом, та знаходиться біля серця. З віком тканина в тимусі стискається та замінюється жировою тканиною, що призводить до зниження виробництва імунних клітин. При цьому процес прискорюється неправильним способом життя, поганим харчуванням та відсутністю фізичних навантажень.

— Це означає, що люди, які відчувають більше стресу, зазвичай гірше харчуються і менше займаються спортом. Це пояснює, чому у них відбувається прискорене імунне старіння, — наголосив Ерік Клопак.

Поліпшення дієти та фізичної поведінки у людей похилого віку може допомогти компенсувати імунне старіння, пов’язане зі стресом.

Читайте також: Лікарі розповіли, як підтримати нервову систему

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама