Стрес викликає почуття тяжкості в шлунку та нудоту

Стрес викликає почуття тяжкості в шлунку та нудоту

Стрес може впливати на функцію шлунково-кишкового тракту та викликати різні симптоми, такі як нудота, печіння та тяжкість у шлунку. Вони можуть бути частково пов’язані з фізіологічною відповіддю на стрес, яка відома як стресова реакція.

Як стрес впливає на шлунково-кишковий тракт

  • Викликає активацію симпатичної нервової системи, що може впливати на скорочення м’язів шлунка та кишківника. Це викликає відчуття тяжкості у шлунку.
  • Впливає на моторику шлунка, викликаючи більш інтенсивні чи менш координовані скорочення.
  • Стимулює збільшення кислотності у шлунку.
  • Впливає на кровотік у ділянці шлунка та кишківника, що також може впливати на їх функцію.
  • Може спричинити зміни в секреції гормонів, таких як гастрин та кортизол, які можуть впливати на шлунково-кишковий тракт.

Згідно з дослідженням вчених Обсерваторії Реалі Мутуа (Італія), у стані стресу вісім із десяти осіб не в змозі контролювати вибір продуктів. Результатом неправильної харчової поведінки можуть стати здуття живота (34%), печіння або кислотність (27%), нудота та тяжкість у шлунку (12%. )

Як показало опитування респондентів, у стані стресу 33% людей харчуються хаотично, 27% схильні до переїдання, 21% навпаки скаржаться на відсутність апетиту, а 3% зловживають алкоголем.

При цьому всі опитані розуміють важливість правильного харчування як основного фактора здоров’я. Кожен п’ятий зазначив, що намагається підтримувати форму, а кожен п’ятий намагається дотримуватись обраної дієти, незважаючи на завантаженість на роботі чи вдома. При цьому як основне приймання їжі 62% людей відзначили обід, 24% — вечерю та 14% — сніданок.

Серед проблем, які викликає погане харчування, учасники опитування відзначили надмірну вагу (51%), серцево-судинні захворювання (33%), цукровий діабет (26%) та затримку води (18%).

Якщо симптоми шлунково-кишкового дискомфорту, пов’язаного зі стресом, виникають часто, слід обговорити це з лікарем. Він запропонує стратегії управління стресом та лікування симптомів.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Кому не слід пити воду із лимоном
Дієтологи рекомендують починати ранок зі склянки в...
У якому віці не варто робити лазерну корекцію зору
Лазерна корекція зору, також відома як рефракційна...
Реклама