Стрес збільшує ризик розвитку гіпертонії на 30%: вчені

Раніше проведені дослідження показали, що повсякденний стрес сприяє появі серцево-судинних захворювань. Вчені Кіотського університету (Японія) під час дослідження дійшли висновку, що підвищений рівень гормонів стресу підвищує ймовірність розвитку гіпертонії.
Експерти проаналізували результати великомасштабного дослідження атеросклерозу (MESA), у якому взяли участь понад 400 осіб віком від 48 до 87 років. У добровольців протягом однієї ночі вимірювали концентрації норадреналіну, адреналіну, дофаміну та кортизолу у крові. Потім протягом шести років тричі перевіряли, чи не розвинулася у них гіпертонія або такі події, як серцевий напад.
Виявилося, що підвищення рівня стресу вдвічі підвищувало ризик розвитку гіпертонії майже на 30%. А за 11 років збільшення кортизолу вдвічі збільшувало ймовірність появи серцево-судинних подій на 90%.
Гормонами стресу є норадреналін, адреналін та дофамін. Ці сполуки групи катехоламінів впливають на вегетативну нервову систему, частоту серцевих скорочень, артеріальний тиск і дихання.
За словами дослідників, ці гормони можуть посилити вплив стресу. Вони припускають, що в майбутньому проведення гормональних тестів допоможуть вчасно виявити розвиток серцево-судинних захворювань та зупинити їх.