Стрес збільшує ризик розвитку гіпертонії на 30%: вчені

Стрес збільшує ризик розвитку гіпертонії на 30%: вчені

Раніше проведені дослідження показали, що повсякденний стрес сприяє появі серцево-судинних захворювань. Вчені Кіотського університету (Японія) під час дослідження дійшли висновку, що підвищений рівень гормонів стресу підвищує ймовірність розвитку гіпертонії.

Експерти проаналізували результати великомасштабного дослідження атеросклерозу (MESA), у якому взяли участь понад 400 осіб віком від 48 до 87 років. У добровольців протягом однієї ночі вимірювали концентрації норадреналіну, адреналіну, дофаміну та кортизолу у крові. Потім протягом шести років тричі перевіряли, чи не розвинулася у них гіпертонія або такі події, як серцевий напад.

Виявилося, що підвищення рівня стресу вдвічі підвищувало ризик розвитку гіпертонії майже на 30%. А за 11 років збільшення кортизолу вдвічі збільшувало ймовірність появи серцево-судинних подій на 90%.

Гормонами стресу є норадреналін, адреналін та дофамін. Ці сполуки групи катехоламінів впливають на вегетативну нервову систему, частоту серцевих скорочень, артеріальний тиск і дихання.

За словами дослідників, ці гормони можуть посилити вплив стресу. Вони припускають, що в майбутньому проведення гормональних тестів допоможуть вчасно виявити розвиток серцево-судинних захворювань та зупинити їх.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама