Ступінь тяжкості розсіяного склерозу прописано в ДНК: відкриття

Ступінь тяжкості розсіяного склерозу прописано в ДНК: відкриття

Вчені Кембридзького університету (Великобританія) та Університету Сан-Франциско (США) провели дослідження за участю 22 000 пацієнтів. Воно допоможе прогнозувати перебіг хвороби кожного хворого та відкрити нові методи лікування.

— Розсіяний склероз — аутоімунне захворювання. Воно характеризується ушкодженням оболонки, що покриває нервові волокна, імунною системою пацієнта. Декілька імунних дисфункцій були пов’язані з цим захворюванням. Але жоден із цих факторів ризику не пояснює, чому через десять років після встановлення діагнозу деякі пацієнти перебувають в інвалідних візках, а інші беруть участь у марафонах, — розповідає співавтор дослідження Серджіо Баранзіні, передає ANSA.

Під час масштабного дослідження експерти порівняли ДНК понад 12638 пацієнтів. Вивчивши понад 7 млн генетичних варіантів, вони виявили один, який пов’язаний зі швидшим прогресуванням захворювання. Він розташований між двома генами DYSF та ZNF10, які раніше не були пов’язані з розсіяним склерозом. DYSF бере участь у відновленні пошкоджених клітин, а ZNF1 допомагає контролювати вірусні інфекції. Ці гени зазвичай активні в головному та спинному мозку, що пояснює їх залучення до природи захворювання.

Щоб це підтвердити результати, дослідники вивчили ДНК ще 638 пацієнтів. Потрібна подальша робота, щоб точно визначити, який генетичний варіант впливає на гени DYSF та ZNF1 та стан нервової системи в цілому, а також той, що сприяє тривалій інвалідності при розсіяному склерозі.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама