

Чинні методи виправлення кісткових дефектів досі не задовольняли лікарів і були обтяжливими для пацієнтів. Польські вчені створили штучну кістку, яка не поступається біологічної
Основним завданням винаходу польських фахівців, професорів Гражини Гіналської та Анни Белкарц, є доповнення до кісткових дефектів, отриманих в результаті механічної травми або захворювання.
На відміну від сипких препаратів, що використовуються досі, новий винахід може бути одночасно дуже пластичним при замочуванні у воді, і водночас твердим, коли він уже «висихає». Він забезпечує постійну інтеграцію з кісткою. Це дозволяє уникнути операцій, які були б необхідні під час вживлення імплантату. З цієї причини, впевнені вчені, штучна модель кістки зручніша і краща для пацієнта.
Штучна кістка, як і справжня, має фосфат кальцію. Він також має додаткові властивості, яких не вистачає його природному аналогу. Наприклад, добре вбирає рідини, тому може бути носієм біологічних речовин, зокрема лікарських засобів, наприклад антибактеріальних. Це ще більше полегшує лікування пацієнта, оскільки він може наносити ці речовини відразу під час введення. Це дає шанс успішний процес регенерації кістки.
Винахід польських вчених вважається дуже перспективним. Про це говорить той факт, що штучна кістка уже є на європейському ринку і, можливо, надалі буде впроваджена у США та Азії.
Читайте також: Штучна підшлункова залоза допоможе пацієнтам з діабетом ІІ типу