Створена штучна кістка допоможе уникнути операції

Дата створення: 01 Лютого 2023
Дата оновлення: 15 Квітня 2023
Створена штучна кістка допоможе уникнути операції

Чинні методи виправлення кісткових дефектів досі не задовольняли лікарів і були обтяжливими для пацієнтів. Польські вчені створили штучну кістку, яка не поступається біологічної

Основним завданням винаходу польських фахівців, професорів Гражини Гіналської та Анни Белкарц, є доповнення до кісткових дефектів, отриманих в результаті механічної травми або захворювання.

На відміну від сипких препаратів, що використовуються досі, новий винахід може бути одночасно дуже пластичним при замочуванні у воді, і водночас твердим, коли він уже «висихає». Він забезпечує постійну інтеграцію з кісткою. Це дозволяє уникнути операцій, які були б необхідні під час вживлення імплантату. З цієї причини, впевнені вчені, штучна модель кістки зручніша і краща для пацієнта.

Штучна кістка, як і справжня, має фосфат кальцію. Він також має додаткові властивості, яких не вистачає його природному аналогу. Наприклад, добре вбирає рідини, тому може бути носієм біологічних речовин, зокрема лікарських засобів, наприклад антибактеріальних. Це ще більше полегшує лікування пацієнта, оскільки він може наносити ці речовини відразу під час введення. Це дає шанс успішний процес регенерації кістки.

Винахід польських вчених вважається дуже перспективним. Про це говорить той факт, що штучна кістка уже є на європейському ринку і, можливо, надалі буде впроваджена у США та Азії.

Читайте також: Штучна підшлункова залоза допоможе пацієнтам з діабетом ІІ типу

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама