Створено антибіотик, який не викликає лікарської стійкості у бактерій

Дата створення: 27 Лютого 2023
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Створено антибіотик, який не викликає лікарської стійкості у бактерій

Вчені Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі (США) розробили новий клас антибіотиків, що борються з супербактеріями, тобто тими патогенами, які є стійкими до раніше відомих ліків

Цілюща енергія

Новий антибіотик було відкрито несподівано. Все почалося з того, що армія США доручила вченим розробити пристрій, який дозволить заряджати мобільні телефони солдатів у польових умовах. Фахівці з цією метою вирішили використати енергію, отриману з бактеріальних клітин мишей. Вони розробили хімічні сполуки, які перетворювали цю енергію на «мікробілу» батарею. Тоді й виникла ідея використовувати ці сполуки як потенційні антибіотики.

— Коли ми відкрили антибіотики, то вирішили, що вони будуть дуже токсичними для клітин людини. Але виявилося, що вони вбивають лише небезпечні бактерії, – пояснює провідний автор дослідження, професор Майкл Мехен.

Препарат є унікальним тим, що небезпечні бактерії не стають стійкими до нього. Тим часом саме бактеріальна резистентність є величезною проблемою для здоров’я зараз.

— Проведені дослідження показали, що лікарська стійкість до препарату практично не розвивалася. При цьому всі нещодавно розроблені антибіотики мали таку особливість. Тому вони ніколи не будуть використані, — продовжує доктор Дуглас Хейтхофф.

Ефективний засіб

Антибіотик, знайдений американськими фахівцями, має унікальний механізм дії. На відміну від більшості препаратів, таких як пеніцилін, які орієнтовані на певну функцію бактеріальної клітини, він одночасно діє на безліч різних процесів, що відбуваються у патогені. На думку експертів, це може пояснити широкий спектр його антибактеріальної активності та низький рівень бактеріальної резистентності.

— Цей клас антибіотиків обіцяє стати новим ефективним засобом проти патогенів, стійких до інших протимікробних препаратів, — вважають учені, передає Radio ZET.

Необхідні додаткові дослідження безпеки та ефективності препарату. Це дозволить виявити клінічні переваги та ризики, щоб потім використовувати у клінічній практиці.

Результати дослідження опубліковані у журналі eBioMedicine.

Читайте також: Антибіотики можуть спровокувати синдром подразненого кишечника та психічні розлади

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама