Створено препарат, який знижує ризик розвитку інфарктів та інсультів на 58%

Дата створення: 10 Березня 2023
Дата оновлення: 15 Квітня 2023
Створено препарат, який знижує ризик розвитку інфарктів та інсультів на 58%

Нова терапія може захистити клітини серцевого м’яза від загибелі, а також покращити кровотік

Хронічна серцева недостатність — поступальний стан, що призводить до ослаблення серцевого м’яза та втрати функції перекачування крові. З цієї причини захворюваність відрізняється високою летальністю.

Експерти Техаського інституту серця показали (США), що специфічна клітинна терапія, що модулює імунітет, має «синергетичний та додатковий» ефект у порівнянні з сучасними препаратами, які використовують для лікування серцевої недостатності.

Це довели клінічні дослідження. У пацієнтів, які протягом року застосовували нову терапію, лікарі відзначили зміцнення м’язів лівого шлуночка. Використовуючи його фракцію викиду, вони виміряли здатність цього органу перекачувати кров.

За час спостереження, яке тривало 30 місяців, вчені відзначили зниження ризику смертності через серцево-судинні захворювання. При цьому частота серцевих нападів та інсультів знизилася на 58%, а у деяких пацієнтів — на 75%.

— Приймання препарату зменшує запалення та збільшує потік мікроциркуляції, що зміцнює серцевий м’яз, — сказав провідний автор дослідження, доктор Емерсон С. Перін, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Експерт вважає, що нова терапія може захистити клітини серцевого м’яза від загибелі, а також покращити кровотік. На його думку, клітинна терапія може не тільки модулювати імунітет, а й має протизапальну дію.

Результати дослідження були опубліковані у журналі Американського коледжу кардіології.

Читайте також: Серцеві препарати уповільнюють захворювання нирок

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама