Світло нічних ліхтарів збільшує ризик розвитку цукрового діабету ІІ типу

Дата створення: 16 Листопада 2022
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Світло нічних ліхтарів збільшує ризик розвитку цукрового діабету ІІ типу

Лікарі радять на ніч зашторювати вікна

Штучне світло, яке випромінює міські ліхтарі та вітрини магазинів, порушує добовий ритм. Це впливає на час їди та рівень глюкози в крові, що може стати причиною інсулінорезистентності та цукрового діабету. Такого висновку дійшли вчені з Шанхайського інституту ендокринних та метаболічних захворювань (Китай).

Експерти вивчили медичні дані 98 658 китайців, середній вік яких склав 42 роки. Усі учасники пройшли обстеження. У них були взяті проби в крові натще і після їди для визначення рівня глюкози та глікованого гемоглобіну, а також розраховано індекс маси тіла (ІМТ). Вплив штучного світла оцінювалося з урахуванням супутникових даних.

Виявилося, що ті, хто жив у районах з високою інтенсивністю штучного світла у нічний час, були схильні до розвитку цукрового діабету ІІ типу діабету на 28% частіше за інших. Хронічна дія цього світла була пов’язана з вищим рівнем глюкози в крові, резистентністю до інсуліну та захворюваністю на діабет.

Дослідники підрахували, що на кожні 42 мешканці районів із високим рівнем штучного освітлення вночі припадав один випадок цукрового діабету. На їхню думку, цього могло не статися, якби вплив такого світла був нижчим.

На основі результатів дослідження, вчені дійшли висновку, що 9 млн випадків цукрового діабету ІІ типу у китайського населення можуть бути пов’язані з впливом штучного світла вночі. Автори відзначають, що цей зв’язок не такий сильний, як у випадку з іншими зрозумілими факторами ризику, як ожиріння або куріння. Але сам факт того, що штучне світло вночі всюдисуще, означає, що захворюваність на діабет може мати масштабний характер.

Читайте також: Цей простий тест допоможе виявити схильність до цукрового діабету

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама