Симптоми деменції можуть з’явитися у жінок у 45 років: лікарі

Маркером захворювання є звична забудькуватість
Попереджений – значить озброєний
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), до 2050 року від деменції страждатимуть 152 млн людей у всьому світі. Найчастішим її проявом є хвороба Альцгеймера, яка у жінок діагностується вдвічі частіше, ніж у чоловіків.
Вчені пояснюють це тим, що, згідно з дослідженнями, швидкість загибелі клітин мозку у жінок вища. До того ж вони більше приділяють увагу близьким, ніж власному здоров’ю. І, нарешті, живуть довше за чоловіків.
Деменція – захворювання небезпечне. Від нього немає ліків, але своєчасна діагностика допомагає уповільнити його прогресування та зберегти психічне здоров’я довше. Перші синдроми можна діагностувати вже у 45 років. Як правило, це – звичайна забудькуватість, на яку слід звернути увагу, поки забуття не стало серйозною проблемою.
Забудькуватість виникає:
- коли йдеться про покупки;
- при соціальній ізоляції;
- зміні настрою;
- у розмові.
Непомітні симптоми
Фахівці пояснюють кожний пункт. Так, при великій кількості покупок, наприклад, косметичних засобів, незабаром дуже важко згадати, яких не вистачає. І це змушує вкотре купувати посуд для миття або серветки.
Соціальна ізоляція, коли люди мало спілкуються один з одним, також впливає на погіршення когнітивних здібностей.
Перепади настрою теж є ранньою ознакою недоумства. Пацієнти з деменцією можуть втратити інтерес до того що їм раніше подобалося, стати більш емоційними та навіть впасти в депресію.
Що ж до проблем з мовою, всі вони виявляються у розмові, коли важко підібрати потрібне слово.
Ці симптоми можуть бути непомітними як для хворих, так і для оточення. Але саме їхнє раннє діагностування дозволяє зупинити деменцію.