Сині нігті на руках — показник не лише вродженої вади серця

Сині нігті на руках — показник не лише вродженої вади серця

Сині нігті можуть означати, що кров, яка циркулює, не отримує достатньої кількості кисню до кінчиків пальців. Тому можуть бути різні причини, як серйозні, так і не дуже.

Сині нігті можуть виникнути від холоду. Він викликає звуження кровоносних судин, що ускладнює доступ крові, багатої киснем, до пальців. Сині нігті можуть бути викликані малорухливим способом життя, неправильним харчуванням, низьким кров’яним тиском, зневодненням або стресом.

Ще одна причина — поява синюшного відтінку нігтів — це травма. У таких випадках гематома проходить через кілька тижнів. Але є й інші причини, через які змінюється колір нігтів.

Ціаноз, або синюшність шкірних покривів, може вражати як нігті, так й шкіру, рот і слизові оболонки. Ціаноз найчастіше виникає внаслідок захворювань серця чи легень. Як правило, ціаноз обумовлений підвищенням концентрації деоксигенованого гемоглобіну у капілярній крові. Чим світліша кров, тим краще вона насичена киснем. Занадто мало кисню в гемоглобіні робить кров темнішою, і в результаті шкіра стає синьою.

Найчастіше сині нігті — показник вродженої вади серця. Застійна серцева недостатність, за якої спостерігається неправильна циркуляція крові по всьому тілу, також супроводжується таким симптомом.

Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) викликає ураження альвеол легень і супроводжується запаленням та накопиченням рідини. В результаті організм не отримує достатньої кількості кисню, а нігті набувають характерного відтінку.

Астма — ще одне хронічне запальне захворювання дихальних шляхів — провокує звуження та зниження кількості кисню у крові.

Пневмонія, під час якої альвеоли у легенях заповнюються рідиною, ускладнює транспортировку кисню. А затикання легеневої артерії при емболії знижує кількість кисню, що циркулює в організмі. У результаті — синій відтінок нігтів забезпечений. Його можна помітити й при гострому респіраторний дистрес-синдром, найбільш серйозному захворюванню легень, яке може призвести до гіпоксемії або гіпоксії через низький рівень кисню в артеріальній крові.

Список можна продовжити й надалі. Серед захворювань, що супроводжуються синім відтінком нігтів, значаться неврози, наявність аномального гемоглобіну або надмірна кількість еритроцитів, хвороба Рейно і навіть отруєння чадним газом. Лікарі радять звертати увагу на зміну кольору інших частин тіла, наприклад, губ або ясен. Якщо це так, тоді не зволікайте і швидше звертайтеся до лікаря.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама