Таблетки для потенції можуть погіршити зір: дослідження

Дата створення: 13 Квітня 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Таблетки для потенції можуть погіршити зір: дослідження

Регулярне прийняття ліків проти еректильної дисфункції може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, попереджають канадські вчені

У 90-ті роки ХХ століття фахівці синтезували інгібітори фосфодіестерази-5 (ФДЕ-5), що змінило уявлення про можливість лікування еректильної дисфункції. Дія ФДЕ-5 полягає у посиленні природного механізму ерекції, що призводить до збільшення припливу крові до кавернозних тіл статевого члена. І сьогодні інгібітори містяться у багатьох препаратах для потенції.

Однак результати дослідження канадських вчених свідчать про те, що чоловіки, які приймають такі ліки, на 85% частіше, ніж інші, страждають від специфічних захворювань очей: серозного відшарування сітківки, судинної обструкції сітківки та ішемічної оптичної нейропатії. Всі ці стани є небезпечними тим, що можуть призвести до втрати зору.

Експерти з Університету Британської Колумбії (Канада) проаналізували медичні дані 213 033 чоловіків, середній вік яких становив 65 років. Усі вони регулярно приймали препарати із вмістом ФДЕ-5 протягом 2006–2020 років. Потім отримані результати порівнювали з контрольною групою — чоловіками, які їх не приймали.

За час експерименту дослідники зафіксували у респондентів 278 випадків серозного відшарування сітківки, 628 випадків — судинної обструкції сітківки та 240 випадків — ішемічної оптичної нейропатії. Одне з цих захворювань найчастіше супроводжувалося гіпертонією, діабетом, ішемічною хворобою серця (ІХС) та апное уві сні.

— Чоловіки, які приймають препарати для потенції, на 85% частіше страждали на одне з цих офтальмологічних захворювань. Так, на 158% частіше у них спостерігалося серозне відшарування сітківки, на 44% частіше — обструкція судин сітківки та на 102% — ішемічна оптична невропатія, — кажуть вчені, пише Poradnikzdrowie.

Результати показують, що приймання таких ліків краще відмовитися. Це підтверджує той факт, що в учасників контрольної групи, які ніколи не використовували їх, рівень офтальмологічних захворювань був низьким.

Результати дослідження були опубліковані у  журналі JAMA Ophthalmology.

Читайте також: Чоловіки вибирають віртуальний секс через страх

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама