Такий спосіб приготування макаронів може вразити печінку та нирки: дослідження

Дата створення: 17 Березня 2023
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Такий спосіб приготування макаронів може вразити печінку та нирки: дослідження

Гурмани стверджують, що варити макарони треба у добре підсоленій воді. Однак, згідно з дослідженням, яке було опубліковано в журналі ACS Environmental Science and Technology («Екологічна наука та технології»), це може бути шкідливим для здоров’я

Як відомо, надлишок у їжі солі, або хлориду натрію, негативно впливає на організм. Він може сприяти розвитку гіпертонії та серцевих захворювань. А питна вода перед розподілом по кухонних кранах обробляється хлораміном. Іноді невелика кількість цього дезінфікуючого засобу може опинитися у воді для приготування їжі.

Вчені виявили, що сіль у поєднанні з водою, обробленою хлораміном, може призвести до утворення тригалометанів (ТГМ). Ці хімічні речовини дуже токсичні та можуть спричинити рак сечового міхура.

Експерти зварили макарони у підсоленій воді. А потім вивчили її зразки наявність концентрацій шести ТГМ. Виявилося, що всі вони є у питній воді.

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США (CDC), тригалометани можуть спричинити пошкодження печінки, нирок, щитоподібної залози, стати причиною розвитку аритмії та надати канцерогенну дію на організм. Чи означає це, що треба відмовитися від підсолювання макаронів? Зовсім ні.

Експерти радять солити макарони вже після їхнього кип’ятіння. Також вони радять використовувати йодовану сіль та варити макарони без кришки. Це дозволить з’єднанням хлору та йоду випаровуватися з води.

Читайте також: Вуглеводи викликають ожиріння печінки у 40% людей: дієтолог

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама