Тест Галлері може виявити самі ранні ознаки раку в крові пацієнта

Дата створення: 14 Вересня 2021
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
Тест Галлері може виявити самі ранні ознаки раку в крові пацієнта

Як зазначає Pharmatimes, NHS England запускає великомасштабне випробування «революційного» нового аналізу крові, який може виявити понад 50 типів раку на ранніх стадіях прогресування захворювання. За заявою NHS England, тест Галлері здатний виявити «найраніші» ознаки раку в крові ще до появи симптомів.

Відзначається, що даний тест особливо ефективний при виявленні ракових утворень, які зазвичай важко виявити на ранніх стадіях, таких як: рак голови і шиї, кишечнику, легенів, підшлункової залози та горла.

Великомасштабний тест Галлері буде спрямований на залучення 140 000 добровольців у восьми районах Англії. У перших людей, які візьмуть участь в дослідженні, будуть взяті зразки крові в мобільних клініках тестування в торгових парках та інших населених пунктах.

Учасники повинні не мати діагнозу раку протягом останніх трьох років, оскільки NHS вже запросила взяти участь десятки тисяч людей різного походження і національностей у віці від 50 до 77 років.

Дослідження NHS-Galleri проводиться британським відділом досліджень раку і відділом досліджень по профілактиці раку Королівського коледжу Лондона у співпраці з GRAIL, розробником тестів NHS і Galleri.

Перші результати дослідження очікуються до 2023 р. – в разі успіху NHS England сподівається розширити поширення тесту на ще один мільйон чоловік в 2024 і 2025 роках.

«Абсолютним пріоритетом є прискорення раннього виявлення раку для підвищення виживанння, і це випробування може зробити саме це відносно цілого ряду типів раку», – сказала Дейм Каллі Палмер, національний директор NHS з онкологічних захворювань.

Більш докладніше почитати про це можна за посиланням

Як писала раніше «МП», ризик розвитку раку у пацієнтів, які приймають статини був на 16% менший.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама