Ті, хто працюють вночі, схильні до застуди втричі більше: вчені

Дата створення: 05 Грудня 2022
Дата оновлення: 12 Квітня 2023
Ті, хто працюють вночі, схильні до застуди втричі більше: вчені

При постійних порушеннях сну активізується симпатична нервова система, а норадреналін, що виділяється кровообіг, викликає запалення

Про те, що часткове позбавлення сну порушує імунітет, свідчить низка досліджень. Так, вчені вакцинували від грипу А людей, які працювали на ніч. Як виявилося, у них відповідь імунної системи на вакцину була на 50% гірша, ніж у тих, хто працював вдень.

Інше дослідження, також за участю вакцинованих проти грипу, підтвердило, що порушення сну впливають зниження імунної відповіді. Як виявилося, ті співробітники, які працювали вахтовим методом, тобто один раз на день, один раз на ніч, мали найвищий відсоток застудних захворювань. І тільки тому, що якість їхнього сну була набагато гіршою, ніж у людей, які працювали вдень.

Щоб підтвердити це, вчені провели дослідження за участю 153 чоловіків та жінок віком від 21 до 55 років. Протягом двох тижнів вони повідомляли, як почувалися залежно від тривалості сну. Після цього кожному закапали в ніс краплі, що містять риновірус.

Як виявилося, у тих, хто спав менш як 7 годин на добу, ймовірність розвитку симптомів застуди підвищувалася у 2,94 раза у порівнянні з тими, хто спав 8 годин. Це дозволило вченим встановити, що уривчастий поганий сон підвищує ризик розвитку застуди.

Як покращити якість сну

  • Не використовуйте гаджети за 2 години до сну. Синій колір, що ними виробляється, організм сприймає як сонячний і припиняє вироблення гормону сну, мелатоніну.
  • Провітріть спальню та зашторте вікна.
  • Якщо почуваєтеся збудженим, перед сном випийте заспокійливий чай із мелісою.

Читайте також: Медитація, подібно до антидепресантів, допомагає впоратися з тривогою: вчені

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама