Ті, хто страждають на мігрень, скаржаться на нерозуміння оточення

Їх звинувачують у відхиленні від роботи
Близько третини людей, які страждають на мігрень, скаржаться на нерозуміння з боку навколишніх, які звинувачують їх у перебільшенні симптомів та використанні у своїх цілях. Про це заявили вчені з Університету Вермонта (США) на науковому конгресі Американського товариства головного болю.
Вони провели дослідження за участю 59 000 осіб, переважно жінок. У період з 2018 до 2020 року всі респонденти взяли участь в онлайн-опитуванні та заявили, що нерідко ставали жертвами стигми. Як правило, навколишні не вважали мігрень серйозною проблемою (29,1%) та звинувачення таких хворих у корисливих цілях (14,8%), щоб відмовитися від роботи або ухилитися від своїх обов’язків.
Дослідження показало, що подібне ставлення до хворих призводило до посилення тяжкості захворювання. У ті дні, коли пацієнти страждали від нападів мігрені, вони частіше відчували недовірливе ставлення близьких і відчували занепокоєння з приводу нападів та зниження якості життя.
Ґрунтуючись на цих даних, дослідники вважають, що необхідно вжити всіх заходів, щоб змінити таке ставлення до хворих, оскільки це може спровокувати частіший прояв мігрені.
Читайте також: Кардіологи виявили зв’язок між мігренню з аурою та вродженою вадою серця