Ті, хто виглядає молодшим, схильні до ризику розвитку остеопорозу на 24% менше: вчені

Дата створення: 25 Січня 2023
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Ті, хто виглядає молодшим, схильні до ризику розвитку остеопорозу на 24% менше: вчені

Виглядати молодше за свої роки — мрія багатьох. Однак це ще й ознака міцного здоров’я. Дослідники Університету Еразма в Роттердамі (Нідерланди) виявили, що люди, які виглядають на п’ять років молодші, рідше страждають від таких вікових захворювань, як остеопороз, катаракта чи втрата слуху

Експерти оцінили зовнішність 2679 чоловіків і жінок на основі їхніх портретів та проаналізували різницю між передбачуваним віком та фактичним. Було виявлено, що учасники, які виглядали на п’ять років молодші за свій біологічний вік, краще справлялися з когнітивними тестами. У них також ймовірність розвитку хронічної обструктивної хвороби легень (ХОХЛ) була меншою на 15% та остеопорозу — на 24% меншою.

І навпаки, ті, хто виглядає старшим за свій вік, схильні до вищого ризику смертності. При цьому не було виявлено зв’язку між сприйманим віком та остеоартритом, віковою дегенерацією жовтої плями або глаукоматозною втратою поля зору.

Зовнішній вигляд обличчя можна використовувати як додатковий клінічний маркер під час обстеження, оскільки він пов’язаний з фізичним та когнітивним здоров’ям, вважають фахівці. Однак вони поки не можуть пояснити такий феномен.

— Цілком імовірно, що фактори, що викликають зміни у структурах тканин обличчя, через які ми виглядаємо старшими, також впливають на тканини в інших частинах тіла та пов’язані з відповідними змінами густини кісток, — зазначив провідний автор дослідження, професор Тамар Нейстен, цитує портал Green Me.

Він також додав, що біологічно відбувається щось, що виходить за рамки звичайних факторів способу життя, таких як куріння та надмірна дія ультрафіолетових променів.

Читайте також: Зовнішність може вплинути на довголіття: вчені

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама