Тип статури впливає на ризик розвитку хронічних захворювань: лікар

Дата створення: 06 Лютого 2023
Дата оновлення: 13 Квітня 2023
Тип статури впливає на ризик розвитку хронічних захворювань: лікар

Зверніть увагу на деякі тривожні ознаки, наприклад, надмірні жирові відкладення навколо живота

— Якщо вага нормальна, то можна особливо не турбуватися. Увагу треба звернути на ті області, де утворюються жирові відкладення. При цьому слід зважити на індекс співвідношення талії до кола стегон (WHR) та м’язову силу, — пояснює ендокринолог Олена Борух.

Розрізняють 5 типів фігур.

1. «Яблуко»

У людей з таким типом статури жир накопичується в ділянці живота. Таке абдомінальне ожиріння вказує на підвищений ризик серцевих захворювань та діабету.

— Згідно з дослідженнями, таке абдомінальне ожиріння є найнебезпечнішим, оскільки вказує на утворення вісцерального жиру, який накопичується під шкірою та оточує внутрішні органи, такі як шлунок, печінка, кишківник, — каже доктор Борух, повідомляє Radio ZET.

Вісцеральний жир підвищує рівень інсуліну, що спричиняє метаболічний синдром. Він збільшує ризик серцевих захворювань, інсульту та діабету.

  • Люди, які мають тип фігури «яблуко», повинні дотримуватись здорового харчування, бажано середземноморської дієти.
  • Фізична активність повинна становити щонайменше 150 хвилин на тиждень. Вправи для черевної порожнини допоможуть зміцнити хребет та скинути вісцеральний жир.

2. «Груша»

Люди з формою тіла «груша» — вузькі у верхній частині тіла і повні в області стегон. За наявності зайвої ваги або ожиріння вони можуть страждати від варикозного розширення вен та остеоартриту, особливо колінного та кульшового суглобів.

  • Рекомендуються фізичні вправи для нижньої частини тіла: скандинавська ходьба, ходьба у швидшому темпі, їзда на велосипеді, підйом сходами.

3. «Перевернутий трикутник»

Люди з фігурою «перевернутого трикутника» широкі у плечах та вузькі у талії та стегнах. Найчастіше вони відчувають біль у плечах та шиї.

  • Рекомендуються вправи для зміцнення спини.

4. «Прямокутник»

Люди з такою формою фігури схильні до захворювань кісткової системи, що підвищує ризик розвитку остеопорозу та переломів.

  • Добре виконувати вправи для зміцнення кісток.

5. «Пісочний годинник»

Цей тип силуету характеризується подібними пропорціями між грудьми та стегнами та вузькою талією. Люди з такою формою, як і люди «яблучного» типу, можуть наражатися на накопичення вісцерального жиру і пов’язаних з ним захворювань: ожиріння, діабету, гіпертонії, хвороб серця.

  •  Важлива фізична активність — не менше 150 хвилин на тиждень кардіо- та силових тренувань. Вправи для черевної порожнини допоможуть зміцнити хребет та скинути вісцеральний жир.

Читайте також: Зайва вага не пов’язана з обміном речовин: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама