Трансжири підвищують ризик розвитку інфаркту та раку: дослідження

Трансжири підвищують ризик розвитку інфаркту та раку: дослідження

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) попереджає, що вживання продуктів, що містять трансжири, може мати серйозні наслідки для здоров’я, особливо для серцево-судинної системи. У Данії, де підтримується громадська охорона здоров’я, трансжири були повністю заборонені, що доводить їхню шкідливість.

Трансжири є в багатьох популярних продуктах, які широко доступні та споживаються щодня. До них належать ковбаси, делікатесні вироби, плавлений сир та заморожені продукти.

Споживання трансжирів негативно впливає на здоров’я. Вони сприяють підвищенню рівня тригліцеридів та ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), або «поганого холестерину».

Такі ліпідні порушення є основним фактором ризику розвитку атеросклерозу, гіпертонії, інфаркту та інсульту. Крім того, надмірне споживання трансжирів може призвести до підвищеного ризику розвитку ожиріння, діабету ІІ типу, колоректального раку, хвороби Альцгеймера та проблем з фертильністю.

Дослідження, проведене данськими вченими, підтвердило, що заборона трансжирів принесла користь здоров’ю. За 16 років, що минули з моменту введення заборони, понад 1200 пацієнтів із серцевими захворюваннями уникли передчасної смерті. Ці результати свідчать про те, що запровадження аналогічних обмежень в інших країнах може значно знизити кількість смертей, пов’язаних із серцево-судинними захворюваннями.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама