Тренди сучасної медицини в Україні: інноваційні технології стали доступнішими

Тренди сучасної медицини в Україні: інноваційні технології стали доступнішими

Ситуація у вітчизняній медицині та основні тенденції в її розвитку були обговорені в рамках панельної дискусії HealthTech Talk, яка була організована Європейською Бізнес Асоціацією.

Серед основних трендів розвитку медицини в Україні на сучасному етапі учасники ринку відзначили кілька найважливіших.

По-перше, можливість отримання доступу до найсучаснішої інформації, технічних і технологічних рішень для профілактики і лікування багатьох захворювань, обумовлена ​​цифровими технологіями і можливістю «комунікації» в інтернет-співтоваристві.

По-друге, можливість участі в медичних стартапах, а також прийняття участі в медичних дослідженнях.

По-третє – використання штучного інтелекту, машинного навчання, яке дозволяє разом з biodata обробляти накопичені знання і робити рекомендації. «Йдеться наприклад, про напрямок кардіології, стан м’язів, параметри тиску і тому подібного», – уточнив голова ради директорів Darnitsa Group Дмитро Шимків.

Дмитро Шимківа зазначив, що постійний моніторинг самопочуття мільйонів людей дасть можливість накопичення величезної бази даних, аналіз якої буде здійснювати штучний інтелект (AI).

Четверта тенденція була обумовлена ​​пандемією Covid-19, яка дала активний поштовх для розвитку телемедицини. Її зростання на світовому ринку, експерти оцінюють в «плюс» 35-40%.

П’ята тенденція, яка активно розвивається на світовому ринку і вже знаходить застосування в Україні – розвиток роботизованої хірургії.

Ще одна цікава тенденція – розвиток personalized drugs (система визначення індивідуальних дозувань і динаміки медикаментозного лікування). Учасники заходу уточнили, що ці методи вже проходять тестування і в Україні.

У програмі цієї методики, крім ліків і процедур, пацієнтам пропонується прописувати окремі мобільні додатки. Функціонал таких додатків може бути спрямований, зокрема, на відстеження і корекцію психологічних станів.

Як писала «МП» раніше, інноваційні ліки від коронавірусу будуть доставлені в Україну з США.

Мова про препаратах Бамланівімаб (Bamlanivimab) і Етесевімаб, які отримали схвалення від FDA для застосування пацієнтам середнього та легкого ступеня перебігу Covid-19. У МОЗ уточнили, що дані препарати рекомендовано приймати пацієнтам, у яких є ризик важкого перебігу хвороби.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама