Тривале приймання ліків може викликати головний біль

Дата створення: 04 Квітня 2023
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Тривале приймання ліків може викликати головний біль

Так званий головний біль відскоку виникає при зловживанні препаратів

Головний біль відскоку частіше вражає жінок

Підраховано, що близько 1–2% від населення, навіть діти, страждають від цього виду головного болю. Причиною його появи можуть бути як анальгетики, так і препарати, які використовують при лікуванні мігрені, наприклад ерготамін.

Вперше головний біль відскоку описав доктор Лі Кудроу у 1982 році. Він зауважив, що люди, які страждали від спонтанного головного болю, такого як мігрень або головний біль напруги, протягом тривалого часу використовували знеболювальні засоби. Тоді й з’явився термін «головний біль відскоку», який використовується досі.

Головний біль відскоку є вторинним. У 60–70% випадків на нього скаржаться люди, які страждають на мігрень, і в 30% випадків — з головним болем напруги. Найчастіше на неї скаржаться жінки віком від 40 років. Однак ця недуга може з’явитися і у дітей, і у людей похилого віку. Лікарі пояснюють це тим, що вони часто, а іноді й щодня приймають знеболювальні препарати.

З’являється відразу після пробудження

Цей тип головного болю вражає всю частину голови, особливо лобово-скроневу область, рідше — тім’яну і потиличну. Зазвичай головний біль відскоку з’являється вранці відразу після пробудження, що змушує пацієнтів приймати препарати. Потім, близько полудня, з’являється чергова хвиля болю, що знову змушує повторного приймання ліків. Але це дає лише короткочасне полегшення.

Симптоми головного болю відскоку

  • Проблеми з концентрацією уваги;
  • м’язова напруга;
  • апатія чи гіперактивність;
  • безсоння;
  • відсутність апетиту;
  • тремор рук.

Якщо головний боль відскоку  є наслідком лікування мігрені, то, крім головного болю, що пульсує, нудоти та блювання, можуть з’явитися і неврологічні розлади.

Тривале приймання ліків може викликати не тільки головний біль відскоку, а й пошкодити систему травлення, нирки. Лікування цього типу головного болю передбачає негайне припинення прийняття анальгетиків.

Читайте також: Головний біль

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама