Тривале прийняття ліків проти гіпертонії може стати згубним для нирок: дослідження

капсулы

Гіпертензія, якою у всьому світі страждає понад 1 млрд людей, є основним фактором виникнення серцево-судинних захворювань. Однак вона може спричинити потовщення артерій та розростання судин у нирках, що загрожує ураженням цього органу. Вчені Університет Вірджинії (США) вирішили з’ясувати, чому це відбувається.

Вони взяли аналізи у лабораторних мишей, хворих на нефропатію, і виявили, що важливу роль у розвитку цього патологічного процесу грають ниркові клітини, що виробляють гормон ренін, який допомагає регулювати кров’яний тиск. Але через зміни, що відбуваються на генетичному рівні, такі клітини починають атакувати стінки кровоносних судин у нирках, викликаючи в них накопичення інших типів клітин. Це призводить до того, що нирки товщають, стають жорсткими, що перешкоджає нормальному перебігу крові.

Дослідники відзначили, що аналогічний ефект має тривале прийняття препаратів, що пригнічують ренін-ангіотензинову систему. До них відносяться ліки, які використовують при лікуванні артеріальної гіпертензії, серцевої недостатності, стабільної ішемічної хвороби серця, метаболічному синдромі або при первинній та вторинній профілактиці інсульту. Вчені наголошують, що неможливо припиняти їх використовувати не можна, адже це смертельно небезпечно! І вважають, що слід продовжувати дослідження, щоб краще зрозуміти довгострокову дію таких медикаментів на нирки.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама