Тривале прийняття ліків проти гіпертонії може стати згубним для нирок: дослідження

Дата створення: 18 Січня 2022
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
Тривале прийняття ліків проти гіпертонії може стати згубним для нирок: дослідження

Проте вчені Медичної школи Університету Вірджинії (США) не радять припиняти використовувати їх, адже це небезпечно для життя

Гіпертензія, якою у всьому світі страждає понад 1 млрд людей, є основним фактором виникнення серцево-судинних захворювань. Однак вона може спричинити потовщення артерій та розростання судин у нирках, що загрожує ураженням цього органу. Вчені Університету Вірджинії вирішили з’ясувати, чому це відбувається.

Вони взяли аналізи у лабораторних мишей, хворих на нефропатію, і виявили, що важливу роль у розвитку цього патологічного процесу грають ниркові клітини, що виробляють гормон ренін, який допомагає регулювати кров’яний тиск. Але через зміни, що відбуваються на генетичному рівні, такі клітини починають атакувати стінки кровоносних судин у нирках, викликаючи в них накопичення інших типів клітин. Це призводить до того, що нирки товщають, стають жорсткими, що перешкоджає нормальному перебігу крові.

Дослідники відзначили, що аналогічний ефект має тривале прийняття препаратів, що пригнічують ренін-ангіотензинову систему. До них відносяться ліки, які використовують при лікуванні артеріальної гіпертензії, серцевої недостатності, стабільної ішемічної хвороби серця, метаболічному синдромі або при первинній та вторинній профілактиці інсульту. Вчені наголошують, що неможливо припиняти їх використовувати, адже це смертельно небезпечно! І вважають, що слід продовжувати дослідження, щоб краще зрозуміти довгострокову дію таких медикаментів на нирки.

Читайте також: Чоловіки на лікування мігрені витрачають більше грошей, ніж жінки: дослідження

Avatar photo
Автор: Галина Дегтярьова
Журналіст
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама