Тривале застосування парацетамолу при гіпертонії може спровокувати розвиток інфаркту та інсульту

Тривале застосування парацетамолу при гіпертонії може спровокувати розвиток інфаркту та інсульту

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), за останні 30 років хворих на гіпертонію на землі збільшилося майже вдвічі — з 650 млн до 1,28 млрд. Для них дуже важливо дотримуватися правильного харчування та приймати призначені лікарем ліки, адже ця недуга є однією з провідних причин смертності.

Однак, на думку вчених Единбурзького університету (Великобританія), надмірне та тривале приймання деяких поширених медикаментів, таких як парацетамол, може бути небезпечним для гіпертоніків.

Вони обстежили 110 добровольців, дві третини яких приймали ліки проти гіпертонії. За час експерименту деяким респондентам запропонували парацетамол — по 1 г чотири рази на день протягом двох тижнів. Іншим — плацебо. Як показали результати, парацетамол, або ацетамінофен, більшою мірою, ніж плацебо, підвищує кров’яний тиск, що збільшує ризик серцевого нападу та інсульту. І хоча цей ризик незначний, все ж таки не можна його недооцінювати. Тому дослідники радять при тривалому лікуванні використовувати парацетамол на першій фазі лікування у мінімально можливій дозі.

— Тривале застосування парацетамолу у людей з артеріальною гіпертензією може призвести до ускладнень у вигляді інфаркту та інсульту, — пояснює керівник дослідження, професор Единбурзького університету Джеймс Дір на сторінках журналу Circulation.

При цьому, зазначають вчені, гостре вживання парацетамолу як болезаспокійливого або жарознижувального засобу протягом декількох днів є безпечним. А ось тривале його прийняття для людей з підвищеним артеріальним тиском може загрожувати тяжкими наслідками.

Цікаво, що раніше, США, було проведено інше дослідження, яке показало, що тривале приймання  ацетамінофену пов’язані з високим ризиком серцевого нападу.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама