

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), до 2030 року половина населення Євросоюзу страждатиме від алергії. Одним із її джерел можуть стати гриби, які паразитують на рослинах
Алергію на гриби, що паразитують на рослинах, важко діагностувати.
— У клініках шкірні чи імунологічні тести можуть бути виконані на найпоширеніші алергени: пилок, шерсть тварин, кліщів, цвілеві гриби. При цьому грибів, які паразитують на рослинах, серед цих алергенів немає. Адже саме вони в деякі сезони року спорулюють набагато сильніше, ніж пильні рослини, такі як верба, ліщина чи береза, — пояснює професор-алерголог Університету Марії Кюрі-Склодовської у Любліні (Польща) Агнешка Шустер-Цесельська.
Ці гриби можуть з’явитися на бур’янах, декоративних рослинах, деревах та чагарниках. Так, якщо людина працює на плантації малини, що заражена грибком, то в неї може розвинутись алергічна реакція, яка навіть переросте в астму. Але при цьому сучасні випробування не покажуть причину сенсибілізації.
Гриби, що паразитують на рослинах, можуть викликати:
Невилікувана алергія може призвести до розвитку тяжкої астми з алергією на грибки.
— Бурхливі погодні явища, такі як урагани, циклони, шторми, спричиняють значне поширення грибкових суперечок на нові території. Після великих ураганів, таких як «Катріна» або «Рита» в США, захворюваність на респіраторні алергії та астму різко зросла в тих районах, де через затримку води почали поширюватися плісняві гриби, — попереджає професор Шустер-Цесельська, передає Radio ZET.