Цей токсин може викликати розвиток цукрового діабету ІІ типу

Цей токсин може викликати розвиток цукрового діабету ІІ типу

Картопля фрі, чипси, тости, печиво, кава — це лише деякі з продуктів, які можуть містити акриламід. Акриламід, або амід акрилової кислоти, використовують у різних галузях промисловості. Однак разом з їжею він може потрапити до організму людини, що небезпечно для здоров’я.

Може пошкодити нервову систему

Дослідження американських учених показало, що у крові 99,9% тварин міститься акриламід. Експерти припускають, що в організмі людини міститься менша кількість цього токсину. Раніше проведені дослідження показали, що висока дія акриламіду не пов’язана з підвищеним ризиком розвитку раку. Однак, на думку вчених Чжецзянського університету (Китай), акриламід є нейротоксином, який може пошкодити нервову систему.

Фахівці провели дослідження за участю 14 012 осіб. І виявили, що тривале та регулярне споживання смаженої їжі, особливо картоплі фрі, збільшує ризик появи тривожних розладів на 7%.

Дослідники вважають, що акриламід здебільшого відповідальний за це. Так, проведені досліди на рибах показали, що цей токсин викликає порушення гематоенцефалічного бар’єра, жирового обміну в головному мозку та стимулювання запалення та окислювального стресу в ньому. Всі ці порушення підвищують ризик розвитку депресії.

У групі ризику — жінки

Своєю чергою фахівці Іранського університету медичних наук Шахід Бехешті повідомили про кореляцію між споживанням акриламіду та ризиком розвитку діабету ІІ типу. Такого висновку вони дійшли під час дослідження за шістьма пацієнтами віком 40 років. Результати показали, що акриламід підвищує ризик розвитку цього метаболічного захворювання, особливо у жінок.

Фахівці зазначили, що акриламід та його метаболіти у крові по-різному впливають на ризик розвитку діабету. Крім того, вплив цього токсину уповільнює розвиток майбутньої дитини. Як показали результати дослідження, при високій концентрації токсину в крові вагітної жінки вага дитини при народженні зменшувалась на 131 г.

— Наші результати підтверджують негативний вплив дії акриламіду на плід під час вагітності жінки. Ці свідчать про необхідність зниження впливу акриламіду на населення загалом, — зазначають іранські дослідники, пише портал Medonet.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама