Цей вид депресії діагностують у кожного четвертого пацієнта

Цей вид депресії діагнозтують у кожного четвертого пацієнта

Дослідники зі Стенфордського університету (США) визначили новий підтип депресії, на який, на їхню думку, страждає значна частина людей. Це відкриття допоможе розробити нові методи лікування так званої когнітивної депресії.

Вчені читають, що когнітивна депресія є унікальною, тому що тісно пов’язана з функціонуванням мозку пацієнта. Йдеться про самоконтроль, пам’ять і концентрацію, тобто про когнітивні функції.

Такого висновку експерти дійшли в ході дослідження за участю понад 700 пацієнтів. Усі вони мали вирішити складні завдання та головоломки. Під час деяких завдань проводилася функціональна магнітно-резонансна томографія для вимірювання рівня уваги.

Виявилося, що 27% пацієнтів гірше справлялися з когнітивними завданнями, ніж решта. При цьому вони мали знижену активність префронтальної та церебральної кори. За словами вчених, це може означати «існування чіткого нейронного механістичного процесу, що лежить в основі цього біотипу».

У людей з когнітивною депресією можуть бути проблеми із прийняттям рішень, концентрацією уваги на роботі, плануванням. Ступінь тяжкості цих проблем пов’язаний із стадією депресії.

Когнітивні розлади є характерним симптомом, який досі не аналізувався. Щобільше, у людей з цим типом депресії фармакологічне лікування часто не дає жодних результатів. При цьому когнітивна депресія поширена. За підрахунками фахівців, вона може торкатися близько 6 млн людей у всьому світі.

— У психіатрів мало інструментів для виміру депресії. Здебільшого це — спостереження. Візуалізація під час когнітивних завдань є досить новим засобом лікування депресії, — наголосив доктор Лаура Хак, повідомляє Radio ZET.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама